زیباترین نقطه جهان ، روستای متروکه هوتوان

چه می شود که دهکدهlrm;ای متروکه، زیباترین نقطه جهان می شود. جایی که مادر طبیعت مهریه خود را از ساکنان زمین پس گرفته، تمام زمین هایش را با هر آنچه که رویش ساخته شده بود. تمام خانه ها، مدرسه، بیمارستان، اراضی و هرچیز که یک روستای نه چندان کوچک در دل خود داشته را، از او پس گرفته است.

مانند مهریه عندالمطالبه است این روستا برای طبیعت. تصاویرش حتی شبیه فیلم های ترسناکی است که از خشم طبیعت ساخته شده، تمام دهکده هوتوان توسط درختان و گیاهان بلعیده شده و شگفتی خارق العاده ای را روی زمین به وجود آورده است.

هوتوان کجاست؟

در شرق شانگهای و در اقیانوس آرام واقع شده است. تا دهه ۱۹۵۰ روزگار پر رونقی داشت، ولی در دهه ۱۹۹۰ ساکنانش آن را ترک کردند، اما ۵ نفر از ۲۰۰۰ ساکن سابق این منطقه در آن باقی ماندند.

تمام شهر و ساختمان هایش با سبزهlrm;های طبیعی پوشیده شدهlrm;اند و می توان منظره حیرتlrm;انگیز آن را جزو جاذبه های توریستی دیدنی دنیا برشمرد.

خیلی از گردشگران معتقدند اینlrm;جا زیباترین نقطه جهان از نظر طبیعی بودن است. دسترسی به این ناحیه بسیار آسان بوده و به همین علت جزو توقف گاهlrm;های مشهور گردشگری و بهشتی برای آنان نیز شده است.

دهکده ی متروک

از آن جا که برای ساکنان سابق هوتوان، تنها راه ورود و خروج به شهر در زمان طوفانی بودن دریا، گذر از مسیری باریک و پرپیچ وخم در میان تپه بود؛ همچنین کوچکی اسکله برای پهلو گرفتن کشتی های بزرگ تر و مشکلات آموزش یا تأمین غذا، خانواده ها را مجبور به ترک این دهکده کرد.

در این روستا 500 خانه وجود داشت، با بیش از 200 ماهیگیر. اما زمانی که مردم خانهlrm;های خود را ترک کردند، طبیعت به این فکر افتاد که تکهlrm;ای از وجودش را در آغوش بگیرد و همین امر باعث شد دهکدهlrm;ای متروک، زیباترین نقطه جهان بشود. پس، دستlrm;بهlrm;کار شد و فرزند چینیlrm;اش را آرامlrm;آرام نوازش کرد؛ به خانه های متروک پا گذاشت و به زودی توانست تمام آن را باز پس بگیرد.

گردشگری در زیباترین نقطه جهان

روستای متروک هوتوان با به تن کردن لباس سبز طبیعت، روزبهlrm;روز دیدنی تر شد. همه اش پر شد از پیچک و گیاهان روان. تمام کوچه ها و دیوارها و خانه ها، همه و همه پوشیده شدند تا دهکده به یک باغ اسرار آمیز بدل شده و آوازه اش همه جا پیپچید. گردشگران و طبیعتlrm;گردان و دیوانگانِ عاشق طبیعت به سویش روانه شدند و کم کم مقصد زیبای گردشگران، به بهشتlrm;واره گردشگری تبدیل شد.

هرکجایش که زیبایی داشت، از دست لنز دوربینِ شکارچی شان در امان نماند و عکسlrm;هایlrm;شان در سراسر اینترنت پخش شد تا اینlrm;که امروز برخی از ساکنان سابق روستا به هوتوان بازگشته اند و از گردشگران پذیرایی کرده و از این راه کسب درآمد می کنند.

حرف آخر

از نظر نگارنده، در پس همه این زیبایی ها و حتی عمیقlrm;تر از آن، خشم طبیعت، سوالی نهفته است. آیا دنیای پس از انسان این گونه است؟ دنیایی که طبیعت آن را بلعیده و یا دنیایی است محو شده در خشکیlrm;های بیابان؟

سقالکسار گیلان، دریاچه افسونگر ایران

زیباترین نقطه جهان ، روستای متروکه هوتوان

دَرِ کاروانسرای تی تی همیشه باز است

های ,تمام ,طبیعت ,زیباترین ,هوتوان ,نقطه ,نقطه جهان ,زیباترین نقطه ,آن را ,شان در ,و از ,روستای متروکه هوتوان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
franklinprz pikasotarhis princess76 cnstar hik98 reportaj78 csharp-souce topmovies11 pichakrekhial upvctehransam